Leteckých úderů na islamisty se účastní pilotka a princ

30.09.2014


    Damašek 26. září (ČTK) - Leteckých úderů na pozice islamistů v Sýrii se účastní i první žena-pilotka stíhačky ze Spojených arabských emirátů a rovněž saúdskoarabský princ Chálid. Fotografii prince v kokpitu stíhacího letounu F-15 zveřejnila přímo saúdskoarabská vláda. Chálid prý pilotoval jedno ze čtyř letadel, které Saúdská Arábie nad Sýrii vyslala. Na náletech se podílí koalice tvořená USA a jejich arabskými spojenci Jordánskem, Katarem, Bahrajnem, Saúdskou Arábii a Spojenými arabskými emiráty.

    Jak poznamenal britský deník The Daily Telegraph, zveřejnění účasti prince Chálida má nejspíš vyslat dvojí vzkaz: zaprvé, že Saúdská Arábie je opravdu odhodlaná bojovat proti extremistům, a zadruhé, že islamisté z hnutí Islámský stát jsou považováni za nepřátele království. Chálid je synem saúdskoarabského korunního prince Salmána ibn Abdal Azíze Saúda.

    Velvyslanec Spojených arabských emirátů v USA ve čtvrtek potvrdil, že tento spojenec vyslal do boje s radikály vůbec první pilotku stíhačky v zemi, pětatřicetiletou Mariam Mansúríovou. Mariam dokončila školu v roce 2007 a je pilotkou bojového letounu F-16. Její účast na útocích vyvolala velké diskuze na sociálních sítích, někteří byli nadšení, stoupenci islamistů ale její jednání odsoudili.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka