Flying Academy se zúčastnila 90. narozenin letiště Letňany

07.09.2014

Letňanské letiště je domovskou bází Flying Academy, spolu s letištěm v Brně-Tuřanech. Všichni studenti tedy toto letiště velmi dobře znají, jelikož se po určitou donu stává jejich domovem. Trénují zde okruhy, nouzové situace, vypilovávají přistání. Flying Academy je významným elementem letňanského koloritu, takže naplno zaměstnává laskavé řídící. Proto na tak významné události jako je oslava narozenin letňanského letiště, nemohla chybět. Zeptali jsme se Lucie Markové, pracující na pozici Flight Training Consultant, co přesně škola nabízí zájemcům o studium, pilotům či široké veřejnosti.

Proč by se návštěvník akce měl zastavit u stánku Flying Academy? 
Naše škola je jiná, než ostatní školy. Jsme škola s kořeny v aeroklubovém létání, ale snažíme se, aby výuka našich klientů byla vedena moderním způsobem. Většina našich klientů jsou cizinci z celého světa, multikulturní prostředí je velmi podnětné, musíme se hodně snažit. Jsme zvyklí se o naše studenty kompletně postarat tak, aby jejich jedinou povinností zůstalo jen studovat, létat a skládat zkoušky.

Jaké studijní programy nabízíte?
Nabízíme licence soukromého pilota jak letounů PPL A, tak vrtulníků PPL H. Dále doložku pro létání v noci Night, přístrojovou kvalifikaci IR, kvalifikaci pro lety s vícemotorovými letouny MEP, licenci obchodního pilota letounů CPL A i vrtulníků CPL H. Studenti mohou pokračovat až do finální fáze, kterou je licence dopravního pilota ATPL s možností rozšíření o kurz součinnosti vícečlenné posádky MCC. Zajišťujeme také instruktorské licence FI a IRI. Dále mají studenti možnost dělat u nás tzv. time building – čili zakoupit si výhodný balíček několika hodin, které si potřebuje nalétat ke získání praxe. Výcvik je možné absolvovat buď modulově a dělat jednu licenci po druhé, což je výhodné zejména pro časově vytížené lidi. Naopak pro ty, kteří chtějí absolvovat pilotní výcvik co nejdříve a mají možnost se mu plně věnovat, máme připraven speciální program 0-ATPL, kdy z úplného nováčka uděláme dopravního pilota. Pro ty, kteří by před velkým létáním raději získali co největší praxi je tu zbrusu nový a v ČR ojedinělý projekt 0-CFI (Certified Flight Instructor), kdy si studenta-nováčka vyškolíme až na pozici leteckého instruktora. Jakmile absolvuje všechny předepsané zkoušky a má odpovídající výsledky, nabídneme mu práci.

V čem konkrétně je FA jiná než ostatní školy?
Své žáky respektujeme. Víme, že často jsou to lidé pracující, mající rodiny či jsou jinak vytíženi. Výuka musí být maximálně efektivní, tito lidé nemají čas nazbyt. Používáme moderně vybavené učebny s maximem audio-vizuálních pomůcek. Jakmile student vstřebá trochu teorie a sám chce, posadíme jej do letadla s instruktorem, aby nabyté znalosti okamžitě aplikoval do praxe.

Jaká je úspěšnost studentů u zkoušek?
Máme velmi vysoké procento úspěšných studentů, což znamená, že buď máme po dobu bezmála desetileté praxe samé talentované žáky, nebo je zkrátka umíme na zkoušky připravit.

A co bezpečnost? Je létání ve Flying Academy bezpečné?
Určitě. Vše začíná u kvalitních a kvalifikovaných instruktorů (mnozí létají i jako profesionálové v aerolinkách), tak u letadel splňujících všechny bezpečnostní náležitosti a jejich pečlivé kontrole. Studenty učíme, že základem je pořádná předletová příprava včetně kontroly letounu. Žádné přijdu na letiště a letím. Předletová příprava a poletový rozbor s instruktorem jsou jedna z mála věcí, kterým se naše škola přibližuje stylu dopravního létání.

Nabízí škola svým absolventům možnost podílení se na chodu školy?
Ano. Několik našich bývalých studentů nás po dosažení všech nezbytných licencí kontaktovalo. Není jednoduché najít ihned práci jako dopravní pilot. Létají tu jako instruktoři, nebo pomáhají s administrativním chodem školy. Výhodou je, že už se známe, takže je tu vzájemná důvěra. Naše škola navíc expanduje, máme přes sto studentů a číslo neustále narůstá, takže prostor pro nová pracovní místa určitě máme. A jak jsem se již zmínila, máme  i onen program 0-CFI, od nováčka až po leteckého instruktora.

Jak má postupovat člověk, který o létání neví zhola nic a prostě touží stát se pilotem?
Je to velmi jednoduché. Stačí se podívat na naše internetové stránky www.flyingacademy.com nebo nás zkontaktovat mailem nebo telefonicky nebo se rovnou zastavit se ve škole. Dostanete veškeré informace, v klidu probereme možnosti studia, sdělíme Vám, jak získat potřebné dokumenty. Pilotem se může stát každý, kdo na to má hlavu, čas, finanční prostředky a zdraví.

-dbs-

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka