Regionální letiště Přerov míří do likvidace, skončit má v září

30.08.2014

 

    Olomouc 29. srpna (ČTK) - Společnost Regionální letiště Přerov, kterou kvůli civilnímu využití vrtulníkové základy v Přerově-Bochoři před několika lety založila přerovská radnice spolu se Zlínským a Olomouckým krajem, by v září měla ukončit činnost a zamíří do likvidace. Armáda se totiž loni na podzim z přerovské základny přestěhovala do Náměště nad Oslavou a bez její pomoci samosprávy provoz letiště nezvládnou. Civilní provoz na přerovském letišti byl měl zůstat zachován, ale v menším rozsahu, než se původně plánovalo. 

 

    "Regionální letiště Přerov by mělo ukončit činnost k 30. září. Zastupitelstvo Olomouckého kraje už s tím souhlasilo a čekáme ještě na vyjádření zastupitelstev Zlínského kraje a města Přerova, která o tom budou rozhodovat v září," řekla dnes novinářům mluvčí olomouckého hejtmanství Kamila Navrátilová. Likvidaci by poté v září měla schválit mimořádná valná hromada Regionálního letiště Přerov. 

 

    Šéfové Regionálního letiště Přerov původně na přerovské základně počítali s investicí půl miliardy korun do opravy ranveje, oplocení letiště, vybudování parkovací plochy a odbavovací haly. Firma měla ambici připravit letiště pro vstup případného strategického partnera, který by využil plánovaného nedalekého napojení areálu na dálnici D1 a nákladového terminálu. 

 

    Na projektu, který stál Přerov a Olomoucký a Zlínský kraj 75 milionů korun, se pracovalo několik let. Bez spolupráce s armádou by ale dokončení záměru bylo velmi nákladné, takže ambiciózní plán nakonec padl. 

 

    Na letišti v Přerově by měl být i nadále zachován civilní provoz, avšak v menším rozsahu a pod taktovkou státního podniku LOM Praha, který pro armádu především opravuje a modernizuje vrtulníky. LOM Praha převzal přerovské vojenské letiště na začátku letošního roku. V budoucnu plánuje v Přerově zahájit také opravárenskou činnost. Letiště Přerov má nyní status veřejného mezinárodního a neveřejného mezinárodního letiště. 

 

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka