Případy letošních nehod malých letadel na českém území

25.08.2014


    Modrava (Klatovsko)/Praha 24. srpna (ČTK) - V prvním pololetí letošního roku zemřelo při leteckých nehodách v ČR šest lidí; za celý loňský rok si letecká neštěstí na českém území podle Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod (ÚZPLN) vyžádala devět obětí.

    Výběr nehod malých letadel na českém území v letošním roce, které se neobešly bez obětí:


    1. května - Krátce po startu padákového kluzáku MAG US XC vyklouzla z postroje jeho pilotka, která po pádu zemřela; nehoda se stala odpoledne nedaleko hory Velký Javorník.

    6. června - Na okraji Křižanova na Žďársku dopoledne havarovalo malé sportovní letadlo, jež po pádu začalo hořet. Jednasedmdesátiletý pilot zahynul. Letadlo mělo roztáhnout větroň, jehož pilot se stihl odpojit a bezpečně přistál.

    26. června - U Trhových Svinů na Českobudějovicku spadlo ráno malé sportovní letadlo; Nehodu nepřežili dva muži.

    19. července - Při závodech v letecké akrobacii se dopoledne v Kroměříži zřítilo malé sportovní letadlo a po pádu začalo hořet; jednapadesátiletý pilot zahynul.

    15. srpna - Při pádu malého letadla u Třebovic na Orlickoústecku zahynuli odpoledne oba členové posádky.

    23. srpna - Na pole u Fryštáku na Zlínsku spadlo odpoledne malé letadlo; pětapadesátiletý pilot nehodu nepřežil. Letadlo přerušilo elektrické vedení.

    24. srpna - Malé sportovní letadlo s německým pilotem, po němž němečtí a čeští policisté od předchozího dne pátrali, bylo odpoledne nalezeno v lesích u Modravy na Klatovsku. Na místě byl nalezen 38letý mrtvý německý pilot, který letěl z Pasova.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka