Rodiny lidí z malajsijského letadla skládají odměnu za informace

10.06.2014


    Kuala Lumpur 9. června (ČTK) - Několik rodin pasažérů z pohřešovaného malajsijského letadla se snaží sehnat alespoň pět milionů dolarů (zhruba 100 milionů Kč). Peníze pak chtějí nabídnout jako odměnu komukoli zasvěcenému do událostí, kdo bude ochoten říci, co přesně se s letadlem před třemi měsíci stalo. Informovala o tom dnes agentura AFP. Zda někdo takový existuje, ale není jasné.    Kampaň nazvanou "Odměna MH370" rodiny spustily na internetovém serveru Indiegogo a doufají, že s pomocí získaných peněz povzbudí případného informátora, aby prozradil informace" o okolnostech zmizení letadla.

    Letoun společnosti Malaysia Airlines odstartoval 8. března k letu do Pekingu. Na palubě měl 239 lidí, z nichž asi dvě třetiny tvořili Číňané. Předpokládá se, že letoun se zřítil do jižní části Indického oceánu, ale rozsáhlé pátrání, do něhož se zapojilo několik zemí, po něm nenašlo ani stopu.

    To v zoufalých rodinách jen podpořilo přesvědčení, že za zmizením letadla stojí nějaká nečistá hra, kterou úřady z neznámých příčin kryjí. "Jsme přesvědčeni, že někde je někdo, kdo něco ví. A doufáme, že ho tato odměna povzbudí, aby své informace prozradil," řekl šéf technologické firmy Ethan Hunt, který projekt "Odměna MH370" řídí.

    Malajsie a Austrálie, které pátrání po letadle, vedou, slíbily, že pátrání bude pokračovat tak dlouho, dokud se záhada nevyřeší. Mezinárodní tým nyní rozhoduje, jak rozšířit zónu pátrání na oblast velkou až 60.000 čtverečních kilometrů na základě posledního spojení letadla s družicí.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka