Travel Service dostal povolení na lety mezi Ostravou a Dubají

06.06.2014


    Praha 5. června (ČTK) - Tuzemský soukromý dopravce Travel Service dostal od ministerstva dopravy povolení na desetileté provozování pravidelného leteckého spojení mezi Ostravou a Dubají ve Spojených arabských emirátech. Začít létat chce z letiště v Mošnově od letošního října, řekla ČTK mluvčí Travel Service Vladimíra Dufková.    "Aktuálně jednáme s obchodními partnery, výsledky jednání budeme znát do měsíce," uvedla Dufková. Pokud bude o provoz leteckého spojení zájem, plánuje společnost mezi oběma městy létat jedenkrát týdně s letounem Boeing 737 - 800.

    Linku do Dubaje provozuje Travel Service už sedmým rokem z Prahy. Od 12. září oznámil dopravce navýšení letů mezi Prahou a Dubají na tři lety týdně ve středu, pátek a v neděli.

    Travel Service začal s navyšováním spojů do Spojených arabských emirátů poté, co České aerolinie ohlásily stažení z vlastní linky do Spojených arabských emirátů - mezi Prahou a Abú Zabí. Podle oficiálního vyjádření ČSA toto spojení kanibalizovalo cestující z další linky vhodné pro přestup na návazné lety do Asie, kterým je spojení mezi Prahou a korejským Soulem.

    Koncem loňského roku oznámil Travel Service úmysl koupit v Českých aeroliniích 34procentní podíl. Pokud obchod schválí Evropská komise a antimonopolní úřady v Izraeli, na Ukrajině a v Rusku, stane se druhým největším akcionářem po korejském dopravci Korean Air, který v ČSA drží 44 procent akcií.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka