Sobotka: Česká republika chce posílit letecké spojení s Čínou

27.05.2014


    Kutná Hora 26. května (ČTK) - Česká republika chce podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) posílit letecké spojení s Čínou. Zvýšilo by to příliv čínských turistů, kteří představují velký potenciál pro cestovní ruch. O možnostech, jak zlepšit vzájemnou turistickou výměnu, dnes Sobotka jednal v Kutné Hoře s předsedou Čínské národní správy pro cestovní ruch Šao Čchi-wejem. Po jednání premiér novinářům řekl, že další možnosti v letecké dopravě budou projednávány na straně českého národního dopravce i na straně Číny.    "Jednali jsme dnes o tom, že by bylo dobře, aby se zlepšilo přímé letecké spojení mezi Prahou a Pekingem, mezi Prahou a Šanghají," uvedl Sobotka. Podotkl, že díky většímu přílivu čínským turistů by mohla vznikat nová pracovní místa a přineslo by to i rozvoj služeb obecně. Zlepšit by se podle premiéra měly i vízové procedury.

    Sobotka poukázal na to, že Česko loni navštívilo kolem 170.000 čínských turistů, přitom každoročně ze země vycestuje přes 100 milionů Číňanů. To podle něj znamená, že je tady obrovský potenciál pro cestovní ruch, který by měl být lépe využit. Česká republika by měla zlepšit svou propagaci v Číně, mohlo by se to týkat například památek zapsaných na seznamu UNESCO, lázeňství nebo gastronomie, míní premiér.

    O možnostech další spolupráce v cestovním ruchu mezi ČR a Čínou nedávno jednal v Pekingu i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka