Šonka si šestým místem v Malajsii vyrovnal maximum

19.05.2014


    Putrajaya (Malajsie) 18. května (ČTK) - Český pilot Martin Šonka si šestým místem v Malajsii vyrovnal osobní maximum v šampionátu v letecké akrobacii Red Bull Air Race. Po třetím z osmi závodů má na kontě osm bodů a posunul se o jedno místo na šesté. V čele seriálu je Rakušan Hannes Arch.    Šonka se v malajské Putrajaye v kvalifikaci trápil, letadlo mu ztrácelo výkon a obsadil až poslední 12. místo, ale dnešní závod se mu podařil. Ve dvojici sice prohrál s rakouským favoritem Archem, díky času však jako druhý lucky looser postoupil mezi nejlepších osm a i potřetí letos bodoval.

    "Změnili jsme nastavení (letadla) a bylo to vidět. Pracovalo daleko lépe. Sice nejsem spokojen s časem, ale z výsledku jsem docela šťastný," řekl Šonka, jenž šestou příčkou zopakoval svůj výsledek z předchozího závodu v Chorvatsku. Dnešním vítězem byl sedmapadesátiletý Brit Nigel Lamb.

    Další závod seriálu se uskuteční 27. července v polské Gdyni.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka