V Indickém oceánu se možná našly části malajsijského letadla

20.03.2014


    Sydney/Kuala Lumpur 20. března (ČTK) - Satelitní snímky objevily v Indickém oceánu dva předměty, které by mohly být spojeny se zmizelým malajsijským letadlem, jež je od 8. března pohřešováno i s 239 osobami na palubě. Informoval o tom dnes australský premiér Tony Abbott, kterého citovala agentura Reuters.    Také malajsijský ministr dopravy Hishammuddin Hussein dnes novinářům potvrdil, že existuje nové vodítko v pátrání po pohřešovaném letadle. Mohly by jím být objekty, jež objevil satelit. "Mohu potvrdit, že máme nové vodítko," prohlásil Hussein po australském oznámení, že satelit zaznamenal na hladině moře objekty, jež by mohly pocházet z pohřešovaného letadla. "Tak jako od prvního dne od zmizení letadla sledujeme každé jednotlivé vodítko a tentokrát doufáme, že by mohlo být pozitivní," dodal ministr.

    "Vyšly najevo nové a důvěryhodné informace v souvislosti s pátráním v jižním Indickém oceánu," řekl Abbott australskému parlamentu. "Australský úřad pro námořní bezpečnost (AMSA) dostal informace založené na družicových snímcích o objektech, které by mohly být s pátráním spojené," dodal premiér s tím, že na místo zamířila letadla a lodě, aby nález prověřily.

    To, co by mohlo být troskami pohřešovaného letadla, je "nezřetelné", největší kus měří 24 metrů, uvedli činitelé AMSA. Austrálie podle nich poslala do oblasti čtyři pátrací letadla a dvě lodi. Jak uvedla agentura AP, dané místo se nachází 2500 kilometrů jihozápadně od australského Perthu.

    Voda v místě pátrání je hluboká několik tisíc metrů a špatná viditelnost může hledání komplikovat, i když počasí je vcelku mírné, upřesnili činitelé AMSA.

    Dopravní letoun společnosti Malaysia Airlines zmizel cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu. Veškeré snahy zjistit, co se s ním stalo, byly zatím marné.

Zdroj ČTK
foto WIKI

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka