ČSA v létě sníží kapacitu o 12 pct, posílí spoje na východ

18.02.2014


    Praha 17. února (ČTK) - České aerolinie (ČSA) posílí od jara linky do východních destinací, v meziročním srovnání ale celková přepravní kapacita klesne o 12 procent. V letním letovém řádu od 30. března přibudou další lety mimo jiné do Soulu, Bukurešti, Nice a Tel Avivu. Aerolinky také rozšíří spolupráci s Korean Air a Travel Service. ČSA o tom dnes informovaly v tiskové zprávě.    "Letní letový řád bude celkově meziročně o něco střídmější, postaven na konzervativnějších předpokladech letošní poptávky a vývoje trhů," uvedl výkonný ředitel Českých aerolinií pro Obchod a marketing Jozef Sinčák.

    Přepravní kapacita aerolinek se v létě vrátí na úroveň před dvěma lety. "V nadcházející letní sezóně 2014 budou nabízet České aerolinie přibližně stejný počet sedaček jako v letní sezóně 2012. Ve srovnání s loňskou letní sezónou se jedná o pokles o 12 procent," řekl na dotaz ČTK mluvčí ČSA Daniel Šabík.

    Do Soulu ČSA přidají týdně čtvrtou frekvenci. Více spojů ve srovnání s končící zimní sezónou bude na linkách do Bukurešti, Jerevanu, Nice, Ostravy, Permu, Tel Avivu a Ufy. Posílen o dva zpáteční spoje týdně bude i provoz na nové lince Praha - Bratislava - Košice, která tak bude na obou úsecích vypravována dvakrát denně vždy v pondělí, středu, čtvrtek a pátek. V létě budou ČSA opět létat na sezónních linkách do Oděsy, Taškentu a Tbilisi.

    ČSA také rozšíří na bázi code-share spolupráci se svým minoritním vlastníkem Korean Air nabídku spojů do Asie a Tichomoří. K současným 20 destinacím přibude do letového řádu dalších 18 měst, např. Honolulu na Havaji, Auckland, Nadi na Fidži, Rangún, Ulánbátar a devět měst v Číně.

    ČSA budou v létě také pokračovat ve spolupráci se společností Travel Service na bázi vzájemného sdílení kódů. Týká se to např. letů do Barcelony, Říma, Tel Avivu, a nově také do Nice. V nabídce Českých aerolinií bude nově 25 středomořských destinací Travel Servisu. Naopak Travel Service zařadí do svého letového řádu 19 pravidelných linek operovaných Českými aeroliniemi.

    ČSA budou v létě společně s code-share partnery zajišťovat spojení do celkem 126 destinací v 50 zemích. Letní letový řád vstupuje v platnost 30. března a končí 25. října.

Zdroj ČTK
fOTO wiki

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka