V Ženevě přistálo unesené letadlo, policie únosce zadržela

17.02.2014


    Ženeva 17. února (ČTK) - Neznámý únosce se dnes zmocnil dopravního letounu etiopských aerolinií Boeing-767 a přinutil pilota přistát na letišti v Ženevě. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na informace letištní správy. Policisté po přistání únosce zadrželi, nikdo při incidentu nebyl zraněn. O motivech únosu ani totožnosti únosce zatím není nic známo.    Etiopské letadlo letělo na pravidelné lince z Addis Abeby do Říma. Před přistáním letoun několikrát kroužil nad Ženevou, než ho únosce přinutil dosednout na přistávací plochu. Ženevské letiště bylo uzavřeno. Kolik cestujících bylo na palubě letadla, etiopské aerolinie neoznámily.

    Mluvčí etiopské vlády Redwan Hussein agentuře Reuters řekl, že letoun před únosem absolvoval plánované mezipřistání v súdánském hlavním městě Chartúmu, kde mohl únosce nastoupit. Původní zprávy o tom, že únosců bylo několik, švýcarské úřady popřely.

    Na síť Twitter se dostaly útržky rozhovoru mezi pilotní kabinou a kontrolní věží ženevského letiště. Vyplývá z nich, že únosce zřejmě hodlal žádat o azyl a záruky bezpečnosti. Autentičnost záznamu ale nelze ověřit.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka