Pardubická Aviatická pouť předvede stroje z první světové války

04.02.2014


    Pardubice 3. února (ČTK) - Organizátoři letošního 24. ročníku Aviatické pouti chtějí veřejnosti na přelomu května a června představit mimo jiné stroje z první světové války. Byla prvním konfliktem, kde bylo ve větší míře letectvo využito, a letos to bude 100 let, co vypukla. Letouny budou moci lidé sledovat v komponované scéně ze západní fronty, sdělili dnes ČTK pořadatelé přehlídky.    Kromě českých replik bude k vidění i plnohodnotný trojplošník Fokker Dr.I z Německa. V jednání je také Fokker D.VII Mikaela Carlssona ze Švédska. Organizátoři rovněž vyjednávají s italským stavitelem repliky třímotorového dvouplošníku Caproni, který by do Pardubic rád přilétl a předvedl divákům typ, který se neslavně zapsal do historie související se vznikem Československa. "S verzí Caproni Ca.33 havaroval 4. května 1919 při svém návratu do vlasti generál Milan Rastislav Štefánik. Účast tohoto stroje však bude záležet především na tom, zda se podaří včas dokončit letové zkoušky a získat potřebné osvědčení," uvedl Jan Rudzinskyj z organizačního štábu Aviatické pouti.

    Přehlídka, kterou v minulých letech navštěvovalo 15.000 až 25.000 lidí, se uskuteční 31. května a 1. června. Více informací o programu lze získat na stránkách akce.

Zdroj ČTK

Foto: aviatickapout.cz

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka