Wizz Air rozšíří počet dopravců létajících mezi Prahou a Izraelem

30.12.2013


    Praha 30. prosince (ČTK) - Maďarské nízkonákladové aerolinie Wizz Air rozšíří od konce března počet dopravců létajících mezi Prahou a izraelským Tel Avivem. S přechodem na letní letový řád přestávají platit omezení plynoucí z dvojstranných dohod, které určovaly počet dopravců, kteří mohou na na linkách mezi ČR a Izraelem létat. Od 31. března 2014 Wizz Air mezi oběma městy vypraví tři zpáteční lety týdně, uvedl dnes v tiskové zprávě. Zvýšení konkurence slibuje cestujícím snížení cen letenek.

    Dosud mezi Prahou a Tel Avivem létaly národní dopravci obou zemí - České aerolinie a El Al. Od roku 2011 získal práva na lety do izraelského hlavního města ještě soukromý dopravce Travel Service.

    Wizz Air budou na lince létat letounem Airbus A320 v pondělí, ve středu a v pátek. Cena letenek začíná na 1499 korunách. Jde ale o cenu jednosměrného letu pouze s palubním zavazadlem, která podle internetového prodejního portálu dopravce není s aktuálním tříměsíčním předstihem dostupná na všechny lety. Běžné ceny jednosměrných letenek u konkurence začínají na této trase kolem 5000 korun.

    Wizz Air provozuje 45 letadel typu Airbus A320 a zaměstnává na 1700 lidí. Z 19 základen létá na 280 leteckých trasách a spojuje přes 90 destinací ve 35 zemích.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka