Čína vyzvala piloty, aby se kvůli smogu učili lépe přistávat

12.12.2013


    Peking 12. prosince (ČTK) - Čínské úřady sdělily pilotům létajícím do Pekingu, že se musí naučit přistávat v nízké viditelnosti kvůli smogu, který čínskou metropoli pravidelně halí. Informovaly o tom dnes čínské sdělovací prostředky.    Od 1. ledna 2014 se musí piloti létající z deseti čínských nejrušnějších letišť do Pekingu kvalifikovat na přistávání s pomocí přístrojového přistávacího systému ILS. Ten využijí ve dnech, kdy smog sníží viditelnost na zhruba 400 metrů. Podle místního tisku jde o další opatření, které má zmírnit chronická zpoždění čínských letadel.

    Přestože investovala miliardy dolarů do nových letišť a letadel, trápí Čínu neustálá zpoždění letů. Za to může jednak často značně proměnlivé počasí i skutečnost, že většinu čínského vzdušného prostoru přísně kontroluje armáda. V posledních letech k těmto problémům přispěl ještě smog, zvláště nad Pekingem, ale i nad dalšími průmyslovými částmi země včetně Šanghaje.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka