Firma Job Air Technic bude v Mošnově opravovat letadla Aeroflotu

25.10.2013


    Mošnov (Novojičínsko) 23. října (ČTK) - Společnost Job Air Technic začala tento měsíc v obří opravně velkých letadel na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku poprvé za pět let existence pracovat na plnou kapacitu. Letos totiž vyhrála tendr na kontrakt s Aeroflotem a do Mošnova už dorazila první letadla této ruské společnosti, uvedl dnes server Aktuálně.cz.    Firma Job Air Technic se 175 zaměstnanci se stala jediným smluvním partnerem Aeroflotu pro servis a opravy letadel Airbus 320 mimo území bývalého Sovětského svazu. Podobná velká střediska má Aeroflot jen v Rusku a Litvě. "Podle této smlouvy budeme servisovat letadla mateřského Aeroflotu i dalších šesti společností z jeho skupiny. První stroje už dorazily do Mošnova, do konce roku jich tu máme opravit šest," řekl serveru ředitel a spolumajitel Job Air Technic Daniel Hurta. Firma podle něj řeší financování provozu díky předplatbám od zákazníků.

    Opravna byla původně součástí leteckého holdingu CCG ostravského podnikatele Daneše Zátorského. Vznikla díky dotaci od státu 315 milionů korun a celý projekt byl podle Aktuálně.cz na dotacích založený. Když po začátku hospodářské krize vláda některé dotační programy seškrtala, propadla se firma Job Air Technic rychle do dluhů. Kvůli dluhům vůči státu se navíc letos dotace pro Job Air zcela zastavily, což finanční problémy firmy ještě zvýšilo, píše server.

    Zátorský už společnost opustil, majoritními vlastníky mošnovské opravny jsou nyní generální ředitel Daniel Barč a obchodní šéf Daniel Hurta. Jejich podíly ale mají v zástavě banky. Barč serveru řekl, že firma postupně dluhy splácí. Smlouva s Aeroflotem má pro společnost zásadní význam, skýtá jí šanci na oddlužení.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka