Český kokpit na letu Emirates mezi Prahou a Dubají

24.10.2013


    PRAHA, 24. října 2013: Let společnosti Emirates, jedné z nejrychleji rostoucích aerolinií na světě, na lince mezi Prahou a Dubají zažil minulý týden velmi nezvyklou situaci. Zpáteční let mezi těmito dvěma městy pilotovala čistě česká posádka. Dva piloti – kapitán Miroslav Srnec a první důstojník Martin Kostka letěli s Boeingem 777 mezi Dubají a hlavním městem své rodné země v českém kokpitu.

Miroslav Srnec (vlevo), jediný český kapitán v barvách Emirates a Martin Kostka, první důstojník na Boeingu 777, před odletem linky mezi Prahou a Dubají.

    „Praha je jedna z našich nejoblíbenějších destinací, stále se v ní cítíme doma. Jsme tedy vždy rádi, když můžeme na této lince letět,“ řekl Miroslav Srnec, kapitán Boeingu 777 společnosti Emirates, a jeho kolega, první důstojník na Boeingu 777, Martin Kostka, dodal: „létat pro Emirates je pro každého pilota velkou prestiží. Znamená to celoživotní vzdělávání a výcvik, podstupujeme pravidelné zkoušky. Emirates je ale jedna z nejlepších leteckých společností na světě a má flotilu mladých a moderních letadel, se kterými bychom v mnoha jiných aerolinkách neměli možnost létat.“

    Přímá linka Emirates z Prahy do Dubaje byla spuštěna v červenci 2010. Denní linka je obsluhovaná letounem Boeing 777. Emirates se svojí technologicky vyspělou flotilou více než 206 široko-trupových letadel vybavených špičkovým komfortem v současné době létá do 135 destinací v 76 zemích na šesti kontinentech. Navíc má Emirates objednávku na dalších 187 letadel v celkové hodnotě více než 71 miliard dolarů. Společnost Emirates je s počtem 37 letounů vedoucím provozovatelem A380 na světě a má objednávku na 53 dalších.

Miroslav Srnec (vlevo), jediný český kapitán v barvách Emirates a Martin Kostka, první důstojník na Boeingu 777, před odletem linky mezi Prahou a Dubají.

--
    Emirates má svou pražskou pobočku ve Slovanském domě, kde se cestující mohou dozvědět více o možnostech cestování, dotazovat se na lety a destinace a rezervovat letenky i další položky spojené s jejich cestou. Kancelář je otevřena od pondělí do pátku od 9:00 do 17:00 na adrese Na Příkopě 22, případně na telefonním čísle 239 016 320. Zájemci, kteří si chtějí rezervovat svůj let online, mohou navštívit  www.emirates.com/cz/czech/index.aspx

Zdroj Emirates
Klára Horová 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 25.04.2018 00:14, Vložil : jura fibihcr

ahoj miro dlouho jsem te nevidel ve slavkove.hralli jsme se jakjo kluci divam se na tebe na zoutube moc ti fdandim tu tvoji praci.jsi jeden z nejlepsich borcu na svete

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka