Na letišti v Los Angeles již dvakrát vybuchl suchý led v lahvi

15.10.2013

    Los Angeles 15. října (ČTK) - Na letišti v americkém Los Angeles v pondělí večer místního času již podruhé explodoval suchý led v lahvi, k předchozí explozi došlo v neděli. Nikdo nebyl zraněn a ani nedošlo k žádné evakuaci, potvrdily místní úřady. Vyšetřovatelé se nedomnívají, že mají incidenty nějakou spojitost s terorismem, vše ale důkladně prošetřují, uvedla agentura AP.

    Bomba, relativně neškodné a jednoduché zařízení složené z plastové lahve a suchého ledu (bezbarvá tuhá látka, která vzniká ochlazením plynného oxidu uhličitého pod -80 °C), vybuchla kolem půl deváté večer v terminálu pro mezinárodní lety, potvrdil televizní stanici NBC News vyšetřovatel Gus Villanueva. Kde přesně již neuvedl, nicméně dodal, že na letišti byla objevena ještě dvě podobná zařízení, která ale nevybuchla.

    Podobný incident se stal i v neděli večer, kdy někdo umístil lahev se suchým ledem, která explodovala, na toalety pro zaměstnance na terminálu 2. Asi čtyři lety měly kvůli tomuto výbuchu zpoždění.

    Zatím nikdo nebyl zadržen. Na místech činu se podle Villanuevy pohybovali jak pyrotechnici, tak i vyšetřovatelé losangeleské policie, kteří mají na starosti zločinecká spiknutí.

    Letos v květnu došlo k výbuchu suchého ledu i v Disneylandu v kalifornském městě Anaheim. Nikdo nebyl zraněn, část parku ale musela být evakuována. Policie později oznámila, že byl pro podezření z držení výbušniny zadržen zaměstnanec parku.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka