Europarlament podpořil plán zkrátit dobu služby pilotů

10.10.2013


    Štrasburk 9. října (ČTK) - Evropský parlament dnes nakonec podpořil plán Evropské komise zkrátit dobu některých služeb, které slouží piloti a posádky letadel. Noční letové služby budou kratší o tři čtvrtě hodiny, trvat budou tedy 11 hodin. Opatření mají zvýšit bezpečnost letecké dopravy. Sdružení pilotů však požadovala ještě větší omezení a namítají, že změny nejsou dostatečné. Někteří europoslanci se minulý měsíc vyslovili proti návrhům.    Plány Bruselu počítají také s tím, že směny, které zahrnují samotný let i pohotovost, mohou trvat maximálně 16 hodin. V některých zemích EU mohou mít přitom piloti v současnosti směny dlouhé 20 až 26 hodin.

    Proti přijetí nových bezpečnostních standardů se v září vyslovil parlamentní výbor pro dopravu. Komisi tehdy vyzval, aby návrh vzala zpět a zapracovala do něj plán omezit dobu letové služby na nejvýše deset hodin. To je doba, kterou podle Evropského sdružení zaměstnanců letových posádek (ECA) považují experti za bezpečný limit pro noční létání.

    Europarlament měl v tomto procesu jakési právo veta. Návrhy komise totiž mohl podpořit či zamítnout, ale nikoli pozměnit.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka