Red Bull Air Race opět vzlétne!

09.10.2013


    Výbornou zprávu pro ty, kdo v minulých letech i díky Flymagu fandili při účasti v neobyčejných leteckých závodech Red Bull Air Race Martinu Šonkovi, vydal v pondělí šestého října jejich pořadatel. Potvrdil totiž, že v roce 2014 se nevšední letecká soutěž po tříleté odmlce opět  bude konat! Dvanáct nejlepších světových akrobatických pilotů se utká v celkem sedmi závodech, konaných na letištích většiny trvale obydlených světadílů.    Poprvé motor jejich speciálů prvního března zabouří na letištěm Abu Dhabi ve Spojených arabských emirátech, osmnáctého května se speciály objeví v Malajsii. V Evropě jim diváci budou moci fandit dvacátého sedmého června na dosud neupřesněném letišti v Polsku a dvacátého čtvrtého srpna na tradičním anglickém závodišti v Ascotu. V USA vypukne lítý boj nejprve jedenáctého října na letišti Dallas/Fort Worth, dvanáctého října pak v proslulém Las Vegas. Finálový závod se pak bude konat na dosud nezveřejněném místě v Číně druhého listopadu.

    Prozatím byla odtajněna jména několika již nominovaných pilotů. Jsou mezi nimi Paul Bonhomme a Nigel Lamb z Velké Británie, Rakušan Hannes Arch, ale i známý německý pilot Mathias Dolderer. „Během uplynulých tří let jsem létal vše možné i nemožné, ale Red Bull Air Race mi velmi chyběly. Jsem rád, že jsem se dočkal nového ročníku“, říká Lamb.

--
Pramen
Red Bull Air Race World Series 2014 kommen 2014 wieder
Mgr. Zdeněk Procházka
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka