Ruzyňské letiště se již rok jmenuje Letiště Václava Havla Praha

04.10.2013

    Praha 4. října (ČTK) - Pražské ruzyňské letiště se od loňského 5. října oficiálně jmenuje Letiště Václava Havla Praha. Slavnostní akt se v hale druhého terminálu uskutečnil v den nedožitých 76. narozenin prvního českého prezidenta. Manželka exprezidenta Dagmar Havlová tehdy uvedla, že přejmenování letiště považuje za konkrétní a hmatatelné uznání Havlových zásluh o svobodu a demokracii v ČR. Autorem myšlenky na přejmenování letiště byl režisér Fero Fenič.

    Ruzyňské letiště vyrostlo u západního okraje Prahy ve 30. letech. První letoun na Ruzyni, která patřila k nejmodernějším zařízením svého druhu v Evropě, přistál 5. dubna 1937, kdy bylo Václavu Havlovi přesně půl roku. Výrazného rozšíření se letiště dočkalo v 60. letech, když vedle dosavadního "starého" vyrostlo v letech 1960 až 1968 letiště nové. Kvůli rostoucímu zájmu o leteckou přepravu začala ve druhé polovině 90. let rozsáhlá dostavba ruzyňského letiště.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka