Dreamliner polských aerolinek LOT musel kvůli závadě přistát

30.09.2013


    Varšava 29. září (ČTK) - Letadlo Boeing 787 Dreamliner polské letecké společnosti LOT dnes muselo kvůli technickému problému neplánovaně přistát na Islandu. Informovala o tom agentura Reuters. Firma poslala dva letouny, aby cestující z Dreamlineru dopravily do Polska. Technická závada je další v sérii problémů, s nimiž se nový model Boeingu potýká.    Dreamliner, který byl na cestě z Toronta do Varšavy, musel přistát na hlavním islandském letišti Keflavík. "Letadlo muselo přistát kvůli chybě v identifikačním systému. Norské úřady odmítly povolit přelet přes své území, ačkoli ostatní země takové povolení poskytly," řekla mluvčí polské společnosti.

    Servisní tým amerického výrobce Boeing bude podle mluvčí polských aerolinek pracovat na vyřešení problému, aby se letadlo mohlo co nejdříve vrátit do Polska.

    Dreamliner je považován za nejmodernější dopravní letadlo na světě, od uvedení do provozu ho však provázejí četné problémy. V polovině ledna bylo všech asi 50 letounů Dreamliner po celém světě na několik měsíců odstaveno z provozu kvůli přehřívání baterií. LOT kvůli tomu požaduje po Boeingu kompenzaci za ušlé příjmy. Podle mluvčí zatím nebylo rozhodnuto, zda bude neplánované přistání na Islandu do těchto nároků zahrnuto.

    Norská nízkonákladová letecká společnost Norwegian Air Shuttle v sobotu oznámila, že kvůli opakovaným problémům vyřadila z provozu jeden ze svých nových letounů 787 Dreamliner. Firma žádá po výrobci opravu a místo vadného Dreamlineru si zatím pronajme Airbus A340.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka