Na Dnech NATO lidé uvidí obří letoun či tankování gripenů za letu

21.09.2013


    Mošnov (Novojičínsko) 21. září (ČTK) - Transportní letoun An-124 Ruslan bude zřejmě nejatraktivnějším strojem na dvoudenních Dnech NATO a Dnech Vzdušných sil Armády ČR, které dnes začínají na letišti v Mošnově na Novojičínsku. Diváci například uvidí, jak se do obřího letounu nakládá obrněný transportér Pandur. Podle pořadatelů jsou Dny NATO největší vícedenní akcí v Česku, loni je navštívilo přibližně 208.000 lidí.    Pro diváky bude připravena řada dynamických ukázek. Akce se zúčastní vojenské, policejní či záchranářské jednotky ze 16 zemí. K nejatraktivnějším ukázkám budou patřit představení leteckých akrobatických skupin: španělská Patrulla ASPA se předvede na vrtulnících EC 120 Colibri a turecká skupina Turkish Stars na stíhačkách NF-5A. Po roce lidé opět uvidí ukázku tankování paliva za letu, kterou předvedou dva české letouny Jas-39 Gripen a tanker švédských vzdušných sil C-130 Hercules.

    České a slovenské letectvo si připomenou 20 let od vzniku samostatných republik a založení vzdušných sil obou nových zemí. Předvedou společný průlet, podle velitele Vzdušných sil Armády ČR Libora Štefánika se tak stane po mnoha letech.

    S akcí jsou ovšem každoročně spojeny i dopravní komplikace v okolí mošnovského letiště. Policie doporučuje lidem, kteří budou z Mošnova odlétat na dovolenou, aby k odbavení vyrazili s dostatečným předstihem. Aktuální informace o dopravní situaci budou k dispozici na speciální policejní telefonní lince 596 110 927.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka