V Hradci skončila letecká show CIAF, přišly desítky tisíc lidí

09.09.2013

    Hradec Králové 8. září (ČTK) - V Hradci Králové dnes skončila dvoudenní přehlídka vojenských letectev CIAF. Leteckou show, která se konala po dvacáté, viděly desítky tisíc lidí. Letos se například představila divákům ukrajinská armáda se stíhacím letadlem Su-27, který byl naposledy v Hradci k vidění před deseti lety. ČTK to řekl mluvčí akce Tomáš Otruba.

    "Pokaždé se snažíme představit divákům něco zajímavého včetně akrobatických skupin. Přípravy na další ročník vlastně už začaly teď o víkendu, protože jsme jednali s vystupujícími o účasti na příští rok," řekl Otruba.

    Letošní 20. ročník nabídl akrobatické formace Breitling Jet Team na sedmi letounech L-39 Albatros, divákům se představily stíhací letouny F-16 či Jas-39 Gripen. K vidění bylo sedm desítek strojů z 11 států.

    "Vrtulníkem Cobra se dnes proletěl kardinál Dominik Duka a moc se mu to líbilo," dodal Otruba.

    CIAF se konal v Hradci Králové do roku 2002. Kvůli technickým problémům se zajištěním letiště se po odchodu armády rozhodli pořadatelé přesunout akci do Brna. Po sedmi letech se letecká show vrátila zpět do Hradce, protože v Brně byl problém skloubit akci s civilním provozem letiště.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka