Blériota nad Chrudimí viděti…

30.08.2013

    Neobyčejnou a dnes nepříliš často vídanou možnost vrátit se do pionýrských dob letectví budou tuto sobotu 31.srpna mít návštěvníci letiště v Chrudimi. Již po třinácté odpolední nad ním  totiž zavrčí motor repliky letounu Blériot, pilotovaného Petrem Márou. Blériot ovšem nad letištěm nebude létat náhodně. Je prvním bodem velmi lákavého programu leteckého dne, pořádaného místním Aeroklubem k 75. výročí založení letiště.

    Při velmi pozoruhodném programu se ovšem do sedmnácté hodiny letečtí nadšenci „namlsají“ i u jiných lákavých strojů. Chybět v něm například nebudou repliky proslulých britských stíhaček Sopwith Pup a Camel, francouzského Nieuportu 12, ale i německých Fokker E-III a Pfalz E-I. Znalce československého letectví naopak potěší hned deset křídel celkem pěti Buckerů 131, ale i dva L- 40 Meta Sokoly, nepřehlédnutelná „Andula“ s výsadkáři i několik Z-226 a -326. Jedním ze zlatých hřebů programu nepochybně bude akrobacie nepřehlédnutelně červeného Buckeru 131 s imatrikulací D-EELN.

    Na své si zde ovšem přijde i „neletová“ část zúčastněných rodin. Na ploše letiště bude celý den probíhat gastronomický souboj místních šéfkuchařů. Kdo ještě nyní neví, co s načatou sobotou, může zamířit  na letiště do Chrudimi. Přesný letový program, který je umístěn v příloze, uveřejňuje flymag jako vůbec první a jediný server.

--
Poděkování
Za spolupráci při přípravě článku děkujeme řediteli chrudimského leteckého dne Borisi Rudzinskému.

--
Mgr. Zdeněk Procházka

 


 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka