Pražské letiště a letiště v Soulu se dohodly na spoupráci

28.08.2013

    Praha 28. srpna (ČTK) - Pražské ruzyňské letiště se dohodlo na spolupráci s letištěm v Soulu (Incheon International Airport). Do budoucna se chtějí vzájemně podílet na rozvoji marketingových aktivit, vzájemně využívat zkušenosti z oblasti provozní bezpečnosti a nových technologií a v neposlední řadě chtějí spolupracovat na rozšiřování spojení mezi ČR a Jižní Koreou. V tiskové zprávě to dnes uvedla mateřská společnost Letiště Václava Havla Praha - Český aeroholding.

    Dnešní podpis memoranda je zatím pouze začátkem budoucí spolupráce. Nevyplývají z něj žádné finanční závazky jedné straně vůči druhé a jede spíš o pravidelná setkávání a předávání zkušeností v různých oblastech, uvedla mluvčí Aeroholdingu Michaela Lagronová. Zároveň připustila, že pravděpodobně budou zkušenosti předávat zkušenosti korejští experti z letiště, které ročně odbaví na 39 milionů cestujících a pravidelně se umisťuje na předních příčkách anket a soutěží o nejlepší letiště.

    "Jsou tady ale věci, které můžeme předat my jim. Například jsme poměrně efektivní v odstraňování sněhu a odmrazování v zimních obdobích," doplnila Lagronová. To je podle ní vidět i v posledních letech, kdy se kvůli náporu sněhu mnohdy zavírala i velká evropská letiště, nicméně provoz v Praze kvůli tomu přerušen nebyl.

    V letecké dopravě spolupracují České aerolinie s Korean Air, které mají základnu právě na letišti v Soulu a které letos na jaře koupily minoritní podíl v tuzemském národním dopravci. Vstup korejského partnera do ČSA a dnešní podpis memoranda spolu ale podle Lagronové přímo nesouvisí. Orientace české strany na klientelu cestující z jihovýchodní Asie právě přes Soul ale jistou roli hrát mohla. Od vstupu Koreanu do ČSA jsou například informační cedule pro cestujících na prvním terminálu kromě angličtiny a ruštiny rovněž v korejštině, dodala Lagronová.

    Pražské Letiště Václava Havla loni odbavilo 10,8 milionu cestujících, což byl meziročně pokles o osm procent. Počet vzletů a přistání klesl o téměř 13 procent. Útlum podle letiště souvisí s omezování obchodních aktivit Českých aerolinií, které přes zeštíhlování související s ozdravným procesem dlouhodobě ztrátového dopravce představují stále největšího dopravce na pražském letišti.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka