BA otestují visačky na kufry vyrobené z elektronického papíru

02.07.2013


    Londýn 2. července (ČTK) - Letecká společnost British Airways otestuje používání opakovaně použitelných visaček na kufry vyrobených z elektronického papíru. V současnosti letecké společnosti tisknou samostatné papírové visačky pro každé zavazadlo odevzdané před letem. Píše o tom BBC.

                    

    Elektronické visačky se dají použít v případě, že cestující má chytrý telefon a zvolí digitální odbavení. Při odbavení si stáhne do svého chytrého telefonu aplikaci, která pak přenese veškeré potřebné informace na visačku. Informace na visačku se mohou přehrávat.

    BA nejprve začne testovat nové visačky u svých zaměstnanců. První cestující by si je mohli vyzkoušet koncem roku. Pokud budou testy úspěšné, mohly by se nové visačky začít používat již v příštím roce.

    Navzdory různým změnám, které mají urychlit odbavení na letištích, zůstává odbavení zavazadel nadále časově náročné, řekl BBC zástupce British Airways. Cestující často musí vystát na letišti před letem kvůli odbavení zavazadel dlouhou frontu. Elektronická visačka by sice rovněž znamenala, že by musel cestující se svým zavazadlem zamířit k přepážce, avšak doslova by zde svoje zavazadlo jen "upustil" a to by si převzal někdo se skenerem, dodal.

    Na některých letištích si v současnosti mohou cestujících vytisknout visačky na kufr sami v kioscích. I to však vyžaduje stále hodně času ve srovnání s naskenováním informaci přímo z telefonu, a také papíru. Pro aerolinky je to však zatím méně nákladné.

    "(Elektronická visačka) je mnohem dražší, ale je znovu použitelná, koupíte si ji a použijete ji vícekrát," řekl BBC průmyslový designér Lewis Freeman, který pracoval na krytu pro elektronickou visačku. Životnost produktu je v současnosti až pět let. Freeman však rovněž upozornil, že technologie postupuje kupředu mnohem rychleji.

    Elektronický papír, nazývaný také e-papír, je plochá zobrazovací jednotka odrážející světlo stejně jako běžný papír. Může uchovávat texty i obrázky bez potřeby elektřiny a obsah může být v případě potřeby změněn. Dá se rovněž ohýbat.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka