Český Aeroholding dosáhl loni hrubého provozního zisku 2,6 mld Kč

28.06.2013


    Praha 28. června (ČTK) - Skupina Český Aeroholding (ČAH), která vznikla v roce 2011 a působí v oblasti letecké přepravy a souvisejících pozemních službách, vykázala za loňský rok hrubý provozní zisk (EBITDA) 2,6 miliardy Kč. Tržby skupiny činily 11,8 miliardy korun. Vyplývá to z konsolidovaných neauditovaných výsledků, které dnes ČTK sdělila mluvčí skupiny Michaela Lagronová.    Výsledky podle mluvčí odrážejí skutečnost, že některé společnosti, například Letiště Praha, Czech Airlines Technics a České aerolinie, nebyly součástí skupiny po celý rok, ale začlenily se do ní až postupně v průběhu loňského roku. "Ke zmíněnému výsledku přispělo v první řadě naplňování restrukturalizace skupiny, kdy se snížila provozní ztráta z letecké činnosti společností ve skupině ČAH," uvedla Lagronová.

    V souvislosti s restrukturalizací klesl loni počet zaměstnanců skupiny o zhruba 11 procent na necelých 4900, přičemž nejvíce zaměstnanců opustilo České aerolinie.

    Kapitálová struktura skupiny je stabilní, podíl vlastního kapitálu 33,4 miliardy korun na celkových aktivech ve výši 48,17 miliardy korun činil ke konci loňského roku 69 procent. Celkové zadlužení skupiny ČAH, které tvoří zejména úvěr u Evropské investiční banky na výstavbu terminálu II. a čerpání finančního leasingu na část flotily Českých aerolinií, meziročně pokleslo o 950 milionů na 13,1 miliardy korun.

    Na daních za rok 2012 odvede aeroholding v České republice přes 700 milionů korun.

    V letošním roce chce skupina dokončit restrukturalizaci Českých aerolinií a prohloubit spolupráci se společností Korean Air nejen v pravidelné přepravě, ale i dalších činnostech, ve kterých skupina ČAH podniká.

    Český Aeroholding sdružuje firmy vlastněné státem, jeho dceřinými společnostmi jsou od dubna 2012 Letiště Praha - provozovatel mezinárodního Letiště Václava Havla Praha, od září 2012 letecká společnost České aerolinie, od dubna 2012 Czech Airlines Technics poskytující služby v oblasti technické údržby letadel, od října 2011 Czech Airlines Handling zajišťující pozemní odbavení letadel a cestujících, od listopadu 2011 CSA Services nabízející především personální služby a od prosince 2011 HOLIDAYS Czech Airlines, nabízející volnou kapacitu ACMI (pronájem letadel spolu s posádkou).

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka