Cessna uspesne provedla prvni let s prvnim seriovym letounem TTx

29.04.2013

    Cessna uspesne provedla prvni let s prvnim seriovym letounem TTx ve meste Independence v americkem Kansasu. Tento let potvrdil ze novy kompozitovy letoun ktery je vyvinut z predchudce Cessna Corvalis ma vynikajici letove vlastnosti a je pripraven pro letecky trh. Testovaci pilot vysoupal s Cessnou TTx do 17000 stop a dosahl rychlosti 213kt coz predstavuje cca 380km/h. Pouzity motor Continental TSIO-550-C o vykonu 310 koni je schopen pohanet letoun rychlosti az 235kt (420km/h). Cessna TTx take nabizi moznost prikoupit FIKI system - jedna se o odmrazovaci system pro lety do zname namrazy. Cestovni dostup dosahuje 25000 stop.

    Behem testovaci faze TTx naletala 275 letu o celkovem trvani 339 letovych hodin. TTx je take prvnim letounem vybaveny glass-cocpit Garmin G2000 s 14.1 palcovymi dotykovymi obrazovkami, ktere predstavuji zcela novy zpusob ovladani letovych pristroju. Vzhledem k pouziti nove avioniky neprekvapi take zabudovany Garmin ESP system - system zabranujici prokroceni jakychkoliv parametru letove obalky.

--
Od zvlastniho zpravodaje na prahu drahy LKTB28 MK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka