Čína koupí od Airbusu 60 nových letadel

25.04.0203

    Peking 25. dubna (ČTK) - Čína koupí 60 nových letadel od firmy Airbus. Čína a Francie dnes podepsaly dohodu o koupi u příležitosti návštěvy francouzského prezidenta Françoise Hollandea v Pekingu, informovala agentura AFP.

    Podrobnosti dohody týkající se dodávek od společnosti Airbus, která sídlí ve francouzském městě Toulouse, nebyly zveřejněny. Podle nejmenovaného zdroje z průmyslových kruhů ale podmínkou ujednání bylo, aby významná část strojů byla vyrobena na čínském území. Konkrétně se jedná o továrnu společnosti Airbus ve městě Tchien-ťin, která se nachází 150 kilometrů východně od Pekingu.

    Dohodu podepsali prezident Číny Si Ťin-pching a jeho francouzský protějšek Hollande v první den pobytu francouzského prezidenta v Číně. Hollande za svou prioritu již dříve označil obnovu obchodní rovnováhy mezi oběma zeměmi.

    Podle zmíněného průmyslového zdroje dohoda obsahuje novou závaznou objednávku čtyřicítky modelů A320, které pro továrnu v Tchien-ťinu představují rok práce.

    Zbytek dohody se týká dvacítky letadel A330. Ta byla součástí zakázky 45 strojů A330, kterou Peking loni zmrazil v reakci na plán zavedení takzvané uhlíkové daně Evropskou unií.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka