Emirates poprvé na Mauriciu s letounem A380

12.03.2013

    Kultovní letoun přistál na ostrově u příležitosti 45. výročí vyhlášení nezávislosti

    PLAISANCE, Mauricius – 12. března 2013 – Emirates, jedna z nejrychleji rostoucích leteckých společností, dnes výjimečně přistála na ostrově Mauricius se svojí vlajkovou lodí - letounem A380. První let do této destinace obsloužený letounem A380 se uskutečnil u příležitosti oslav 45. výročí vyhlášení nezávislosti ostrova.
 
    K cestujícím, z nichž mnozí si speciálně rezervovali tento jedinečný let, se na palubě letadla přidali vysocí představitelé společnosti: Tim Clark, prezident společnosti Emirates, Adnan Kazim, senior vice prezident pro plánování a výzkum, šejk Majid Al Mualla, Emirates senior vice prezident pro obchodní operace pro Záliv, Blízký východ a Irán, a Ahmed Khoory, senior vice prezident pro západní Asii a Indický oceán.

Emirates EK 701 při přistání na mezinárodním letišti Sir Seewoosagur Ramgoolam na Mauriciu. Jedná se o první letoun A380, který zde přistál.

    Přistání letounu na mezinárodním letišti Sir Seewoosagur Ramgoolam  doprovodily slavnostní salvy z vodního děla. VIP delegaci přivítali Sarupanand Kinnoo, ředitel civilního letectví, Serge Petit, generální ředitel Airports of Mauritius, a André Viljoen, generální ředitel společnosti Air Mauricius, codesharového partnera Emirates na této lince.

    „Vybavení prvního letu společnosti Emirates obslouženého letounem A380 na Mauricius v tak symbolický den dokazuje důležitost této destinace v rámci naší letecké sítě,“ řekl Tim Clark, „naše partnerství se zemí a leteckou společností Air Mauritius je velmi silné již od zahájení naší linky před deseti lety. Jako hlavní partner turistického průmyslu v zemi budeme i nadále pokračovat v podpoře ostrova v rámci naší letecké sítě a stimulovat dopravu do země.“

EK 701 po přistání u letištního terminálu na letiště SSRI. Na letounu je umístěno speciální logo u příležitosti 45. výročí ostrova. Khaled Al Housani, první důstojník společnost Emirates, mává vlajkou.

    „Naše vlajková loď letoun A380 získává stále více na popularitě. Statistiky ukazují, že s letounem A380 společnosti Emirates letělo přes 14 milionů pasažérů,“ uvedl Clark, „společnost Emirates zůstává odhodlána udržet si pozici lídra na trhu v poskytování inovativních produktů a služeb, které pasažérům poskytují nepřekonatelné cestovatelské zážitky.“

    „Pro Mauricius je dnešek významným dnem a my jsme rádi, že si společnost Emirates vybrala právě tento den v historii našeho letiště pro první komerční let s letounem A380 na Mauricius,“ řekl Serge Petit, CEO Airports of Mauritius, „letoun A380 představuje možnost zvýšit počet míst pro pasažéry cestující na ostrov. Přichází chvíle, kdy se začínají vracet naše významné investice do zbrusu nového terminálu a letištní infrastruktury. Naše cesta k modernizaci se nám nyní začíná vyplácet.“

    Po uvítacím ceremoniálu mauricijská VIP delegace, média a členové cestovního průmyslu absolvovali prohlídku letounu A380 vedenou posádkou společnosti Emirates, jejíchž několik členů pochází z Mauriciu. K nim se rovněž přidala skupina 150 mladých Mauricijců z různých částí ostrova, kteří dostali možnost vyzkoušet si Emirates oceňovaný zábavní systém ice. Na závěr všichni obdrželi na památku speciální dárkový balíček u příležitosti tohoto významného dne.   

 

Serge Petit, generální ředitel Airports of Mauritius, a Pazhany Ramgasamy, předseda Airports of Mauritius, předávají dárek Timu Clarkovi, prezidentovi společnosti Emirates Airline.

    Letoun A380 je známý soukromými suitami, palubními lázněmi a salonkem pro cestující první třídy. Pasažéři business třídy si mohou vybrat ze širokého množství nápojů a kanapek, využít místa k socializaci nebo jednoduše odpočívat. Celkem letoun nabízí 14 soukromých suit v první třídě, 76 míst se sedadly typu lie-flat v business třídě a 427 míst v ekonomické třídě. Pasažéři všech třech tříd mohou sledovat přes 1 400 zábavních kanálů na oceňované digitální širokoúhlé obrazovce zábavního systému ice. Prostřednictvím vysokorychlostního Wi-fi připojení mohou zůstat během celé cesty připojeni k internetu.

    Společnost Emirates je s 31 letouny A380 v provozu největším provozovatelem tohoto dvoupatrového letounu, který obsluhuje lety do Džiddy, Bangkoku, Hong Kongu, Kuala Lumpur, Singapuru, Amsterodamu, Šanghaje, Moskvy, Říma, Soulu, Londýna Heathrow, Melbourne, Mnichova, Pekingu, Sydney, Aucklandu, Manchesteru, Tokia, Paříže, Toronta a New Yorku.

    V lednu byla otevřena na Dubajském letišti hala A – domov letounů A380. Hala A je první svého druhu na světě a s 20 branami je jedinou halou postavenou speciálně pro odbavování letounů A380.
  
    Společnost Emirates létá na Mauricius dvakrát denně. Linka je obsluhována letounem Boeing 777-300.

 

Zdroj Emirates
Klára Ježková

  
 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka