Společnost Emirates bude s Airbusem A380 létat do Sydney dvakrát denně

27.02.2013

    DUBAJ, SAE, 27. února 2013 – Emirates, jedna z nejrychleji rostoucích leteckých společností, v úterý oznámila, že od 1. června 2013 nasadí na lety z Dubaje do Sydney druhý Airbus A380 denně. Druhý let obsluhovaný tímto letounem bude provozován časně z rána. Tento krok podtrhuje vazby společnosti Emirates  k Novému Jižnímu Walesu a dokazuje poptávku po letounu A380 – vlajkové lodi společnosti.

    Po nahrazení letounu Boeing 777-300ER Airbusem A380 na letech EK414 a EK415 se zvedne kapacita linky o 1 890 míst týdně.

V současné době provozuje společnost Emirates z Dubaje do Sydney tři lety denně.

    „Rozhodnutí společnosti Emirates nasadit druhý letoun A380 na linku do Sydney je jasnou známkou silné poptávky zákazníků po tomto nejmodernějším letounu. Dokazuje také rostoucí popularitu ranního letu do Sydney,“ řekl Salem Obaidalla, senior viceprezident společnosti Emirates pro Dálný východ, Austrálii a Oceánii.

    „Austrálie představuje pro Emirates důležitý trh a umisťuje se mezi třemi hlavními zeměmi letecké globální sítě společnosti. Letoun A380 je klíčovým prvkem pro naše aktivity v Austrálii, které s sebou přinášejí značné ekonomické zisky a cestovní spojení,“ řekl Obaidalla. 

    „Nasazení letounu s vyšší kapacitou je pro naši strategii – vyhovět rostoucí poptávce zákazníků, klíčové. Tímto krokem podporujeme obchod mezi oběma zeměmi. Tento postup je také v souladu s naším navrhovaným plánem o partnerství se společností Qantas,“ dodává.

Emirates, jedna z nejrychleji rostoucích leteckých společností, v úterý oznámila, že od 1. června 2013 začne létat dvakrát denně z Dubaje do Sydney s Airbusem A380.

    Podle nejnovější zprávy s názvem „Ekonomická hodnota letiště v Sydney (The Economic Value of Sydney Airport)“, vydané společností Deloitte, přispěje nasazení druhého letounu A380  na lince mezi Dubají a Sydney k navýšení australského hrubého domácího produktu o 342 miliony australských dolarů, a navýšení celkových příjmů o 206 milionů australských dolarů. O 213 milionů australských dolarů se zvýší také hrubý domácí produkt Nového Jižného Walesu. 

    Zpráva také poukazuje na fakt, že v důsledku nasazení A380 bude vytvořeno 4 400 pracovních míst z toho 2 800 v Novém Jižním Walesu, kde společnost Emirates v současné době zaměstnává celkem 1 420 lidí.

    Globální letecké partnerství společností Emirates a Qantas vstoupí v platnost 31. března po obdržení schválení od regulačních orgánů. Qantas a Emirates  budou jedinými aerolinkami, které budou moci na mezinárodním letišti v Dubaji využívat halu A určenou pro letouny A380. Aerolinky budou provozovat 98 letů mezi Austrálii a globální bránou – městem Dubají týdně, přičemž pět letů denně bude obsluhováno letounem A380.

    Hala A disponuje kapacitou obsloužit až 15 milionů pasažérů ročně. Zákazníkům nabízí jednoduché a zároveň nesrovnatelné služby, co se komfortu a pohodlí týče. Zákazníci získají spojení s 20 světovými destinacemi společnosti Emirates obsluhovanými A380.

    Let EK414 bude odlétat z Dubaje v 2:15 a do Sydney přiletí v 22:05. Zpáteční let EK415 odletí ze Sydney v 6:00 a v Dubaji přistane v 14:30 následujícího dne.

    Společnost Emirates udává tempo v počtu nasazených letounů A380. Od uvedení do provozu před pěti lety letouny A380 přepravily 14 milionů pasažérů v rámci 35 000 cest o celkové délce 200 milionů kilometrů. V roce 2012 společnost Emirates přidala do své flotily dalších 11 letounů a s celkovým počtem 31 je největším provozovatelem A380 na světě a má objednávku na dalších 59.

    Letoun A380 nabízí místa ve třech třídách – 399 míst v ekonomické třídě ve spodním patře, 76 míst s polohovacími sedadely flat-bed, mini-pods v business třídě a 14 soukromých suit v první třídě umístěných v horním patře. Pasažéři v kabinkách v první třídě se mohou osvěžit v jedněch ze dvou palubních lázní ještě předtím, než se přidají ke svým spolucestujícím v palubním salonku, kde si mohou vychutnat jedinečné nápoje a kanapky.

    Druhý let z Dubaje do Sydney a zpět do Dubaje obsluhovaný letounem A380 se přidá k dalším službám, které byly v Austrálii spuštěny, včetně denní linky do Melbourne obsluhované A380, denní linky do Adelaide a linky do Perthu, kam bude společnost od 1. března létat třikrát denně.

Zdroj Emirates
Klára Ježková
 

 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka