Flying Bulls:Yelahanka!

25.02.2013

    Velmi nevšední manévry nepřehlédnutelných strojů české výroby, které navíc v zemi běžně nelétají, mělo možnost spatřit několik desítek tisíc návštěvníků letecké výstavy Aero India. Nad letištěm Yealahanka v Bangalore se totiž od třetího do desátého února proháněly akrobatické Zlíny Z-50 LX nejproslulejší české akrobatické skupiny Flying Bulls, která nyní působí „pod křídly“ české firmy Airtrade.. „Padesátky“, z nichž se při každém vystoupení díky namontovaným „smokewinderům“ vydatně kouřilo, do nevšedních sestav vodila šéfová skupiny ing.Radka Máchová. Skupina ovšem na zdejším leteckém veletrhu s velkým úspěchem vystupovala již v roce 2011.

    Vzhledem k tomu, že její vystoupení pořadatele zaujalo již tehdy, pozvali ji do daleké a exotické Indie znova. Zajímavé je, že její Z-50 do země, rozmontované v kontejnerech odjely těsně před Vánocemi 2012.

    Pozoruhodná jsou i některé číselné údaje, týkající se zmíněné výstavy i skupiny samotné. Denní návštěvnost na Aero India činila sedmdesát pět tisíc osob, výstava trvala od třetího do desátéhoúnora. Skupina se od roku 1993, kdy vznikla, zúčastnila celkem 308 leteckých dnů, na nichž bez problémů absolvovala 726 vystoupení. Přelet na řadu z nich ale nebyl z různých technických důvodů možný.

    Znamenalo to, že její Z-50 byly do kontejnerů dosud rozebrány dvaadvacetkrát. Vzhledem k tomu, že skupina létá  se čtyřmi Z-50, v přepočtu to znamená, že rozmontováno a opět smontováno a zalétnuto bylo celkem osmdesát osm „padesátek“. To je paradoxně větší počet, než kolik jich skutečně bylo vyrobeno.

--
Pramen
www.airtrade.cz
foto David Hloušek
Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka