ADAC Luftrettung: 44940 životů

24.01.2013

    44940 životů pacientů ve stavu krajní zdravotní nouze dokázali v roce 2012 zachránit němečtí „žlutí andělé“.  Jak vyplývá z nyní zveřejněné statistiky za minulý rok, „andělé“, tedy žlutě zbarvené záchranné vrtulníky německé letecké záchranné služby, provozované německým autoklubem ADAC, ADAC Luftrettung, odlétaly v loňském roce neuvěřitelných 49243 zásahů, tedy i týž počet startů a přistání v různých lokalitách v terénu a na heliportech nemocnic po celém Německu.

    Záchranu života to znamenalo pro zcela neuvěřitelných 44940 pacientů ve velké zdravotní krizi. Přibližně padesát procent zásahů se týkalo pacientů s velkým obtížemi se srdcem či s různými jinými problémy, které mají na starosti interny nemocnic. Na „čestném“ druhém místě ses patnácti procenty zásahů umístily akce lékařů a zdravotníků letecké záchranky u různých vážných domácích, pracovních a školních úrazů.

    Zajímavé je, že na bronzovém stupínku se s 12,5 procenty umístila akutní ošetření při nouzových stavech neurologické povahy, např. mozkových mrtvicích atp.Těžké úrazy při dopravních nehodách zaujaly s deseti procenty zásahů  kupodivu až čtvrtý, „bramborový“ stupínek. Mezi jednotlivými stanovišti záchranné služby na území Německa jednoznačně vede stanice Christoph Europa 1 se sídlem v Aachen s neuvěřitelnými 2238 zásahy.

    Na stříbrném stupínku se  s 2175 zásahy umístil berlínský Christoph 31 a na bronzovém Christoph 10 ve Wittlichu s 2039 zásahy. Zajímavé je i srovnání s obdobným skóre roku 2011. Tehdy německé záchranné vrtulníky odlétaly „jen“ 47 tisíc zásahů. O takový počet úspěšně zachráněných životů se pochopitelně postaraly výkonnější záchranné vrtulníky i opět zlepšená struktura německé záchranné služby.

--
Pramen
http://www.flugrevue.de/de/luftfahrt/airlines/adac-luftrettung-2012... ADAC Luftrettung 2012 gefragter denn je

Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka