„Triple-Seven“ osmkrát měsíčně

16.01.2013

    V pátek jedenáctého ledna byl u Boeingů v Everettu novinářům slavnostně představen nejžádanější dvoumotorový dálkový dopravní stroj na světě, Boeingův bestseller, Boeing 777. Nešlo ovšem o vůbec první vyrobený stroj tohoto typu.

    Důvodem slavnostního uvedení nákladního 777F pro Korean Air Cargo bylo, že to byl vůbec první „Triple Seven“, vyrobený v nově zavedeném urychleném výrobně technologickém taktu. Díky němu nyní bude u výrobce měsíčně z výrobní linky  na plochu továrního letiště statisticky sjíždět 8,3 B777 měsíčně. Montáž zmíněného letounu na nově postavené výrobní lince začala v říjnu 2012. Zajímavé je, že zákazníkům dosud výrobce dodal 1066 z 1431 dosud objednaných „trojitých sedmiček“.

    „Na montáž  „Triple-Seven“ díky dokonalé inovaci montážních postupů nyní potřebujeme čtyřicet osm dnů. Protože montáž každého stroje probíhá v nepřetržitém denním i nočním provozu, spotřebujeme na ni ve srovnání s dřívějšími montážními postupy o den méně.Při jejím zrychlení nám velmi pomohly např. i nové automatické vrtačky, pracující podél trupu na speciálních kolejnicích nebo nové stroje na lakování křídla, které je lakují přímo na výrobní lince. Nyní tak ve srovnání s dřívějšími sedmi vyrábíme 8,3 stroje za měsíc“, dodává vedoucí projektu 777 Scott Fancher.

--
Pramen
http://www.flugrevue.de/de/luftfahrt/flugzeuge/erste-boeing-777-mit... Erste Boeing 777 mit erhohter Takrate vollendet


Mgr.Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka