Mimino přišlo na svět ve vzduchu, jméno dostalo po letušce

15.01.2013

    Jerevan 13. ledna (ČTK) - Doslova jako "spadlé z oblaků" se může cítit miminko, které porodila pasažérka arménských aerolinek při dlouhém letu ze Sibiře, asi dvě hodiny před přistáním v Jerevanu. Holčička dostala jméno po letušce, která asistovala při nečekaném porodu. Informovala o tom agentura AP.

    "Celá posádka pomáhala děťátku přijít na svět," uvedla Asmik Gevondjanová, jež při porodu jednatřicetileté pasažérky Arminy Babajanové sehrála roli porodní asistentky. Babajanová, která při odletu tvrdila, že je sotva v sedmém měsíci těhotenství, pojmenovala svou prvorozenou dceru Asmik.

    Rodící ženy na palubě letounu nejsou až taková vzácnost. Loni v říjnu musel ruský letoun přistát kvůli porodním bolestem jedné pasažérky v ukrajinském Charkově. Než ale stačili ke stroji přistavit schůdky, holčička spatřila světlo světa a vklouzla do stewardovy náruče. Pro rodičku to byl už třetí porod a vše prý stihla během pouhých deseti minut.

    V srpnu zase mladá Filipínka během letu z Dubaje do Manily porodila na záchodku letounu společnosti Emirate airlines syna. Rodiče ho z radosti pojmenovali podle mezinárodního kódu aerolinií Spojených arabských emirátů "EK". Žena porodila dítě sama a novorozenec přežil jen díky následné pomoci zdravotních sester přítomných na palubě.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka