„Třistatřicítka“ létá v Indii

11.01.2013

    Potěšující zprávu se sedmého ledna dozvěděli zaměstnanci Airbus Military. Jejich vedení jim oznámilo, že se zástupci indického vojenského letectva byl oficiálně uzavřen kontrakt na dodávku šesti nových tankovacích letounů A330MRTT.

    I když budou detaily této smlouvy dopřesněny ještě v průběhu roku, zajímavé je, že evropský tanker v soutěži porazil ruský Iljušin Il 78. Svou účinnost „třistatřicítka“ prokázala přímo v Indii během tankování mnoha typů strojů indického vojenského letectva. Navíc její piloti dokázali bez problémů operovat i z vysokohorského vojenského letiště Leh.

    Není bez zajímavosti, že mnoho stíhacích a víceúčelových i jiných strojů indického letectva je sovětského a ruského původu. Dosud bylo včetně indické objednávky letectvy čtyř zemí závazně objednáno dvacet osm A330MRTT. Do výzbroje „třistatřicítky“ právě zavádí australské vojenské letectvo.

Zdroj:
http:///www.flugrevue.de/de/luftwaffe/flugzeuge-helikopter/indien-waehlt-a330-mrtt-tanker.106031.html Indien waehlt A 330MRTT Tanker

Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka