MfD: ČSA vykázaly za rok 2011 provozní ztrátu 1,16 miliardy korun

10.01.2013

    Praha 10. ledna (ČTK) - České aerolinie (ČSA) podle auditovaných výsledků hospodaření za rok 2011 vykázaly předloni provozní ztrátu 1,16 miliardy korun. Informuje o tom Mladá fronta Dnes (MfD). Již dříve ČSA oznámily, že v roce 2011 hospodařily se ztrátou 241 milionů korun před zdaněním. V roce 2010 dopravce vykázal hrubý zisk 76 milionů korun, v němž ale byly započteny tržby z prodeje dlouhodobého majetku za téměř 2,7 miliardy korun.

    Z výroční zprávy také vyplývá, že zatímco v roce 2010 si 15 členů nejvyššího vedení ČSA rozdělilo na mzdách 41,5 milionu korun, v roce 2011 to bylo 49,7 milionu korun. To je růst o pětinu. "Rozdíl ve výši celkové sumy mzdových nákladů na vedení společnosti je způsoben tím, že v roce 2010 nebyly managementu vyplaceny bonusy za rok 2009, a novému vedení tak náležely bonusy až za rok 2010 vyplacené v roce 2011," řekla MfD mluvčí Českého aeroholdingu Michaela Lagronová.

    V současném letovém řádu společnost provozuje 28 strojů - 15 airbusů, zmíněných pět boeingů a osm letounů ATR.

    Část ČSA je na prodej. Zájemci o ně mají podat závazné nabídky do konce února. Výhodnost nabídek poté bude posuzovat Český aeroholding jako majitel ČSA zhruba do března či dubna a vítěznou nabídku pak předloží vládě. Mimoevropští zájemci o privatizaci ČSA mohou získat maximálně necelou polovinu akcií firmy, aby byl zachován status národního dopravce. O ČSA projevily zájem Qatar Airways a Korean Air.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka