Qatar Airways účast v privatizaci ČSA stále studuje

09.01.2013

    Dauhá 9. ledna (ČTK) - Katarská letecká společnost Qatar Airways stále studuje možnost nabídnout odkoupení menšinového podílu v Českých aeroliniích, s nikým ale nejedná. Novinářům to dnes řekl šéf katarského přepravce Akbar Baker. Minulý měsíc Baker uvedl, že jeho společnost se o privatizaci ČSA zajímá, ještě se ale nerozhodla, zda se jí zúčastní. O privatizaci ČSA se zajímá také jihokorejská společnost Korean Air.

    "Ano, České aerolinie studujeme," řekl šéf Qatar Air podle agentury Reuters na akci v katarské metropoli Dauhá. "Žádná jednání se nevedou, s nikým nejednáme. Dostáváme údaje od bank a orgánů odpovědných za přípravu privatizace, jednání ale nevedeme," dodal Baker. Podle něj si firma zatím ani nenajala k možné nabídce na ČSA poradce.

    Česká vláda počátkem prosince oznámila, že o ČSA projevily zájem právě Qatar Airways a Korean Air. O prodeji minoritního podílu v ČSA by kabinet mohl rozhodnout v dubnu nebo květnu.

    Vláda do konce ledna čeká od zájemců o ČSA nezávazné nabídky a podání závazných nabídek včetně ceny se předpokládá do konce února. Nabídky bude posuzovat Český Aeroholding jako majitel ČSA zhruba do března či dubna a vítěznou nabídku pak předloží vládě. Neevropští zájemci o privatizaci ČSA mohou získat maximálně necelou polovinu akcií firmy, aby si firma zachovala status národního dopravce.

    Qatar Airways zaměstnávají spolu s dceřinými společnostmi přes 20.000 lidí a jejich leteckou flotilu tvoří více než 110 letadel. Korean Air zaměstnává přes 15.000 zaměstnanců a provozuje asi 140 letadel. ČSA mají v současnosti tisícovku zaměstnanců a 28 letadel.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka