Čína: Y-20 poletí brzo

03.01.2013

    Různé čínské letecké továrny v poslední době stále znovu a znovu překvapují zajímavými prototypy vojenských letounů různého druhu. Nedávno byly zveřejněny první oficiální fotografie dosud poněkud tajemného těžkého transportního stroje Y-20.

 


    Prototyp, vyvinutý leteckou firmou Xian Aircraft, má, jak vyplývá z nemnoha zveřejněných fotografií, velikost ruského transportního Iljušinu 76.Zajímavé je, že při prvních zkouškách pojíždění 21. prosince nepochybně neměl problémy s pohonnými jednotkami. Pohánějí jej čtyři importované ruské motory Saturn D-30KP. Jejich větší množství bylo do země dovezeno kvůli výrobě bombardérů H6.

    Rozměry ani technické údaje stroje dosud zveřejněny nebyly. Zajímavé ale je, že na odborných serverech se již objevily neoficiální zprávy, že kromě transportní verze by se zanedlouho měla objevit na bázi již existujícího Y-20 stavěná verze včasné elektronické výstrahy. Podobnost s již existujícím Il-76, upraveným jako AWACS, který užívá např.indické vojenské letectvo, zřejmě nebude čistě náhodná..

--
Pramen
http://www.flugrevue.de/de/luftwaffe/flugzeuge-helikoper/y-20-chi... Y-20:Chinesiches Transportflugzeug gesichtet

Mgr.Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka