Stav tří členů posádky havarovaného ruského letadla se zlepšuje

02.01.2013

    Moskva 1. ledna (ČTK) - Zdravotní stav tří členů posádky, kteří přežili sobotní havárii ruského dopravního letadla na moskevském letišti Vnukovo, se podařilo stabilizovat a pomalu se zlepšuje. Oznámila to dnes ruská agentura ITAR-TASS s odvoláním na informace ruských lékařů. Při katastrofě letounu Tu-204, který do Moskvy přiletěl z Pardubic, zemřeli čtyři z osmi členů posádky, pátá oběť podlehla zraněním o den později v nemocnici.

    Všichni tři pacienti jsou na jednotce intenzivní péče a jejich zdravotní stav vykazuje "pozitivní tendenci," uvedla ruská agentura. Šestadvacetiletá žena utrpěla středně těžká zranění, stav dvou jejích kolegů označují lékaři za těžký, avšak stabilizovaný.

    Letadlo ruské společnosti Red Wings, které absolvovalo technický přelet z Pardubic do Moskvy pouze s posádkou, po přistání na moskevském letišti vyjelo z přistávací dráhy na přilehlou komunikaci, rozlomilo se na tři části a vzplanulo. I když hasiči požár během zhruba půl hodiny uhasili, obětem na životech se nepodařilo zabránit.

    Příčiny katastrofy dosud nebyly objasněny. Podle pondělní zprávy vyšetřovatelů havárii nezpůsobilo špatné počasí, neoficiální informace hovoří o tom, že stroj měl závadu na zpětném chodu nutném k brzdění.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka