Pilatus: Made in China

30.12.2012

Oblíbené a po celém světě rozšířené víceúčelové hornoplošníky PC-6 již v dohledné době ponesou výrobní značku Made in China. Pilatus Aircraft osmnáctého prosince v průmyslové zóně u města Chongqing Liangjiang na jihozápadě Číny otevřel své hlavní sídlo v Říši Středu.

 

Do nové továrny bude postupně ze Stansu přemístěna celá výrobní linka PC-6 a bude zde vybudována linka na výrobu PC-12 pro celý asijsko-pacifický region. Celý „špás“ bude výrobce stát 400 milionů UsD. První dva ve zmíněný den z ze Švýcarska dodaných dílů smontované PC- 6 již byly předány čínským uživatelům. Jako cvičné stroje budou sloužit Federaci čínských sportovních spolků. Dalších dvacet čínských Pilatusů objednali další zdejší provozovatelé, Yunnan Ruifeng Group a Minsheng Financial Leasing. U nich budou provozovány v kategorii General Aviation. Po kompletním dobudování obou výrobních linek se počítá s celkovou roční výrobou 150 PC-6 a -12. Již teď je jisté, že spolehlivými víceúčelovými stroji této kategorie velmi málo nasycený velký čínský trh je absorbuje zcela bez problémů.

--

http://www.flugrevue.de/de/luftfahrt/pilatus-erooeffnet-produktionsn...Pilatus eroeffnet produktionsniederlassung in China

Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka