ČSA vypraví do Ruska během pravoslavných Vánoc 184 letů navíc

28.12.2012

    Praha 27. prosince (ČTK) - České aerolinie vypraví na závěr roku a na pravoslavné Vánoce 184 letů nad rámec platného letového řádu. Směřovat budou do Moskvy, Petrohradu, Jekatěrinburgu, Samary a Rostova na Donu, uvedl dnes v tiskové zprávě dopravce. První mimořádný let vypraví ČSA tento pátek do Jekatěrinburgu. Poslední spoj odletí z Moskvy do Prahy v neděli 13. ledna.


    "České aerolinie letos na přelomu roků vypraví historicky nejvíce doplňkových letů mezi destinacemi v Ruské federaci a Prahou. Z tohoto důvodu bude o letošních novoročních svátcích a ruských pravoslavných Vánocích v téměř nepřetržitém provozu veškerá kapacita airbusů Českých aerolinií," uvedl viceprezident ČSA pro obchod a marketing Jiří Marek. Důvodem pro navyšování letů je podle ČSA mimořádný zájem jednotlivců i cestovních kanceláří.


    Nejvíce doplňkových letů, celkem 45, společnost vypraví před a po pravoslavných Vánocích, tedy 2. a 8. ledna 2013. Téměř polovina doplňkových letů bude směřovat do Moskvy. Sedm zpátečních spojů bude vypraveno mezi Prahou a Jekatěrinburgem, devět do Rostova na Donu a Samary a 17 frekvencí do Petrohradu.


    ČSA v zimním letovém řádu do Ruské federace a okolních zemí týdně vypraví zhruba 90 zpátečních letů. Nejvíce jich směřuje do Moskvy z Prahy a z Karlových Varů.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka