Emirates a TAP oznamují obchodní spolupráci

21.12.2012

Lisabon, Portugalsko / Dubaj, SAE – 21. prosince 2012 – Aerolinky Emirates a TAP Portugal oznámily začátek vzájemné codesharové spolupráce. Ta umožní pasažérům obou leteckých společností již od 21. prosince 2012 využívat neskutečného množství dostupných letů.

Boeing 777-200ER společnosti Emirates na denní lince Lisabon - Dubaj

Vzájemné codesharové partnerství umožní zákazníkům využít výhod kombinování letenek na linkách provozovaných společností Emirates a TAP Portugal. Dojde také k propojení věrnostního programu společnosti Emirates – Skywards, a věrnostního programu Victoria společnosti TAP. Služby dostupné na základě codesharové spolupráce, pro lety od 21. prosince 2012 jsou v prodeji dostupné od 19. listopadu. 

Podle dohody bude číslo letu společnosti Emirates umístěno na linky společnosti TAP z Lisabonu do Porta, Fara a Funchalu v Portugalsku a také do Sevilly, Madridu a Barcelony ve Španělsku. Číslo letu a kód aerolinek TAP bude umístěn na linky společnosti Emirates z Lisabonu do Dubaje, Bangkoku, Hongkongu*, Kuala Lumpur* a Singapuru.

„Evropa představuje pro Emirates strategický trh, který v roce 2012 vykázal silný růst a kde dochází k navázání vztahů se zákazníky. Nová codesharová dohoda se společností TAP je další klíčovou součástí našeho plánu jak expandovat v tomto regionu. Kromě možnosti pohodlného využití dalších leteckých spojení nabízí vzájemná dohoda výhody členům věrnostního programu Skywards – umožní jim získávat míle za lety se společností TAP,“ řekl Thierry Antinori, výkonný viceprezident pro prodeje společnosti Emirates ve světě, „obě aerolinky jsou připraveny více profitovat z rostoucí poptávky po obchodních a turistických letech mezi Portugalskem a Spojenými arabskými emiráty a po letech do dalších destinací z našeho centra v Dubaji na Blízkém východě. TAP je vedoucí leteckou společností v Portugalsku a my se těšíme, na další rozvoj tohoto partnerství, které půjde ruku v ruce s naplánovaným růstem naší společnosti.“

Letoun společnosti TAP

Členové věrnostních programů obou aerolinií budou mít možnost získávat a uplatňovat míle programu Skywards a míle programu Victoria Bonus společnosti TAP**. Budou moci využít odbavení one-stop a transferu zavazadel na jejich přestupový let. Uplatnění mílí bude fungovat na reciproční bázi, jak pro ekonomickou třídu, tak pro byznys třídu. Členové věrnostního programu Skywards budou moci získávat míle, když si zakoupí letenky v ekonomické třídě nebo ve třídě executive společnosti TAP. Členové programu Victoria obdrží míle, poletí-li s Emirates v ekonomické, byznys nebo první třídě.

 „Prostřednictvím codesharového partnerství s Emirates na letech do Dubaje, Singapuru, Bangkoku, Hongkongu* a Kuala Lumpur bude moci společnost TAP poskytnout zákazníkům pohodlnější, jednodušší a rozsáhlejší volbu při výběru letů do Asie a Zálivu. Tato nabídka učiní lety pro cestující z Dubaje do destinací společnosti TAP přes Lisabon atraktivnější, řekl José Guedes Dias, viceprezident aliancí a vnějších vztahů společnosti TAP Portugal.

Emirates v současné době provozuje denní linku na lisabonské letiště obsluhovanou letounem Boeing 777-200ER. Let EK 191 odlétá z Dubaje v 9:15 a přistane v Lisabonu v 14:45 a umožňuje jednoduché spojení s množstvím destinací letecké sítě společnosti TAP. Zpáteční let EK 192 odlétá z Lisabonu v 17:55 a přiletí do Dubaje v 4:35 minut následujícího dne.  

 

Zdroj: Tisková zpráva 

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka