Dreamliner: „Stovka“ jde do finále

21.12.2012

Velmi pozoruhodná malá slavnost se v úterý osmnáctého prosince odehrála ve výrobní hale letecké firmy Spirit Aerosystems.Ve Wichitě v Kansasu předal předseda správní rady klíčového subdodavatele Boeingu Terry George výrobci již stou zhotovenou příď Dreamlineru. Dokončení stého vyrobeného „letounu snů“ se v Everettu začalo reálně blížit do finále. Další, střední a zadní část trupu, má k výrobci počátkem příštího roku dorazit od jiného subdodavatele z Charlestonu v Jižní Karolíně.

 

„Do výroby Dreamlineru jsme se zapojili již v roce 2003. Díky jeho výrobě jsme se obohatili o nespočetné množství nových technických znalostí. Při výrobě přídí trupů, závěsů pohonných jednotek a náběžných hran křídel z umělých hmot jsem získali významný know-how. Zmíněné části nejmodernějšího dopravního stroje světa „pečeme“ v autoklávech o rozměrech 21,30 x 9,20 metru. Po zhotovení je stejně jako díly z Charlestonu do Everettu převeze transportní Boeing 747 Dreamlifter“, dodává Terry George.

--

Pramen

www.flugrevue.de/de/technik/spirit-aerosystems-hat-100-dreamliner-bugsektion-gebaut.105653. Spirit Aerosystems hat 100. Dreamliner Bugsektion..

 

Mgr.Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka