Branson v květnu konečně splní sázku z formule 1 a bude letuškou

20.12.2012

    Kuala Lumpur 20. prosince (ČTK) - Britský miliardář Richard Branson konečně splní sázku, kterou před dvěma lety uzavřel s vlastníkem konkurenční stáje formule 1 Tonym Fernandesem. Příští rok v květnu oblékne červenou sukni a bude 13 hodin dělat letušku na palubě letadla společnosti AirAsia z Kuala Lumpuru do Londýna.


    "Je to čestný muž, právě mě kontaktoval kvůli splnění sázky. Sice s dvouletým zpožděním, ale důležité je, že nezapomněl," citovala Fernandese agentura AFP. Podle malajského podnikatele se Branson v roli letušky představí v květnu a letenky budou vydraženy v charitativní aukci.


    Branson se v roce 2010 s Fernandesem vsadil o to, kdo z nich dopadne v mistrovství světa lépe. Protože oba muži vlastní také letecké společnosti, dohodli se, že poražený odslouží jednu směnu jako letuška na vybraném letu.


    Body tehdy nakonec nezískal ani jeden nováčkovský tým, Fernandesův Lotus však v Poháru konstruktérů obsadil desáté místo, zatímco stáj Virgin skončila na poslední dvanácté příčce.

 

Zdroj: ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka