Lockheed Martin: Pětatřicítek budou tisíce

20.12.2012

Americké vojenské letectvo třicátého listopadu definitivně potvrdilo, že má v úmyslu od výrobce, společnosti Lockheed Martin, koupit neuvěřitelných 1763 supermoderních F-35.

 

Kontrakt bude oficiálně podepsán v brzké době, poté, co se výrobce a USAF dohodnou na závazném počtu strojů páté výrobní série, fifth batch. „ Nákupem supermoderního, radary obtížně zjistitelného F-35 Joint Strike fighter ve zmíněném počtu USAF ročně za údržbu strojů ušetří zajímavých patnáct procent celkové do jejich nákupu investované částky.

Celkovou investicí 396 bilionů amerických dolarů jde v době velkých zbrojních škrtů o náš největší program. Redukovat jej z úsporných důvodů nemáme v blízké ani vzdálenější budoucnosti v úmyslu “, dodal k tomu tiskový mluvčí amerických vzdušných sil, Air Force Secretary, Michael Donley.

Velmi zajímavé, že na rozdíl od pouhých 186 vyrobených „neviditelných“ a od počátku značně problémových Raptorů je F-35, který nedávno nalétal pět tisíc letových hodin, zjevně velmi povedený stroj. I to je důvod, proč již létá i se znaky RAF a o jeho nákup se velmi aktivně zajímají další vyspělá letectva po celém světě. Na rozdíl od Raptoru, který nebyl americkou vládou uvolněn na export, je „pětatřicítka“ naopak velmi žádanou exportní položkou.(Pětatřicítka nad Holandskem, Pětatřicítka letí do Asie, Pětatřicítka létá kolmo, Pětatřicítka je noční pták, F 35 do Japonska)

--

Pramen

http://www.aviationweek.com/article.aspx?id=artilce-xml/awx_l... US Air Force Sticking To Plans To Buy 1,763 F-35 Jets

Mgr.Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka