Delfín zemřel v plamenech

19.12.2012

Čtvrtek třináctého nebyl šťastným dnem pro další letoun, vyrobený v sedmdesátých letech v Československu. Po startu z amerického letiště Lancaster Airport se nedaleko místní řeky Trinity mezi lokalitami Ennis a Kaufmann zřítil Aero L-29 Delfín.

 

Pilot, kterým pravděpodobně byl Noel Rather ani třicetiletý otec dvou dětí Fischer Floyd katastrofu, která se stala při typickém „pleasure flight“, který pasažér údajně vyhrál v loterii, nepřežili. “V 10.30 místního času se na místě, kde State Higway 34 křižuje Trinity, zřítil L-29 Delfín.Rozdrcené části vraku jsou rozptýleny několik set yardů podél řeky.

Myslíme si, že nikdo z pasažérů stroje nepřežil. Podle mého názoru pilot nedodržoval během letu schválený letový plán. Navíc bylo při startu z Lancasteru jasné počasí a před odletem nepovažoval za nutné kontaktovat řízení letového provozu. To nám velmi ztíží stanovení přesné identity stroje i obou členů osádky“, dodal k tomu inspektor FAA, vyšetřující tuto katastrofu, Lynn Lunsford.

Vyšetřování skutečných příčin pádu stroje se nyní začala věnovat NTSB, National Transportation Safety Board. ( Poznámka: Pokud budou zveřejněny podrobnější údaje o identitě stroje, naši čtenáři se je dozvědí v aktualizované verzi zprávy. Zajímavé ovšem je, že zatímco stav českých L-29 byl po katastrofě stroje OK-ATS 10.6.2012 u Žatce, při níž zahynul pilot i pasažérka, která let dostala k narozeninám, zredukován na jediný L-29 s registrací OK-ATW, v Anglii se letovým L-29 daří..U Red Star Rebels  zde létají již tři s imatrikulačním značkami G-DELF,G-BYCT a G-DLFN (Z deníku leteckého archeologa 13 Mája létá akrobacii).

 

Zdroj:

http://thescoopblog.dallasnews.com/2012/12/small-plane-crashed-i... Matt Peterson Two die in small plane crash along Trinity River between Ennis, Kaufman

Mgr. Zdeněk Procházka

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Odpovědět

Datum : 21.12.2012 16:13, Vložil : JW

A ještě bych doplnil že L-29 v Brně je OK-AJW... Velmi jednoduché to zjistit...

Odpovědět

Datum : 19.12.2012 19:34, Vložil : Petr

Pane Procházko, dejte prosím své články nejprve přečíst nějakému korektorovi, protože to co z Vás leze, je opravdu bída. Abych použil Váš slovník: "je zajímavé", že v ČR píšete o rozptýlení v yardech a přitom opomíjíte základní pravidla české gramatiky.

Všechny komentáře

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka