IATA: Zisky aerolinek budou vyšší, než se čekalo

13.12.2012

    Londýn 13. prosince (ČTK) - Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA) dnes zvýšilo odhad zisku aerolinek pro letošní i příští rok. Upozornilo však na přetrvávající rizika, mezi která patří dluhová krize v eurozóně.

    Aerolinky letos podle sdružení celkově vydělají 6,7 miliardy dolarů (130 miliard Kč) místo dříve předpokládaných 4,1 miliardy dolarů. Odhad zisku pro příští rok sdružení zvýšilo na 8,4 miliardy dolarů z předchozích 7,5 miliardy, napsala agentura Reuters.

    U evropských leteckých přepravců očekává IATA v letošním roce vyrovnané hospodaření. To představuje zlepšení proti předchozí prognóze, která počítala se ztrátou 1,2 miliardy dolarů. Za zlepšením stojí příznivé výsledky programů na zvýšení efektivity a silnější růst dopravy.

    "Je dobré, že se pohybujeme správným směrem. Toto odvětví má však zřejmě před sebou další těžký rok," uvedl k vyhlídkám sektoru letecké přepravy šéf IATA Tony Tyler.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka