Karlovarské letiště má letos už 100.000 pasažérů

12.12.2012

    Karlovy Vary 11. prosince (ČTK) - Letiště Karlovy Vary dnes odbavilo letošního stotisícího návštěvníka. Je to poprvé v historii tohoto letiště, kdy se hranice 100.000 návštěvníků podařilo překonat v jednom roce. Jubilejní cestující dnes přiletěl linkou z Moskvy, informoval dnes ČTK mluvčí letiště Radek Zábranský.

    Letošní rok bude z pohledu letiště rekordní. V současné době jsou provozovány pravidelné linky do šesti destinací v Ruské federaci a letní linka do turecké Antalye. Rozvoj linek a nárůst počtu cestujících významně ovlivňuje i aktivity letiště, zejména v oblasti investic do rozvoje obslužné techniky tak, aby byla zajištěna schopnost bez problémů obsluhovat a uspokojovat narůstající zájem o lety do Karlových Varů.

    "Ruská klientela, která je na našem letišti naprosto převažující, je klientela velmi náročná, a proto musíme věnovat velkou pozornost kvalitě poskytovaných služeb a jejich rozsahu," uvedl ředitel letiště Václav Černý.

    Podle hejtmanova náměstka Petra Navrátila (ČSSD) je úspěch letiště významný pro celý region. "Z mého pohledu jde o záležitost o to významnější, že prakticky všichni turisté, kteří přilétají na letiště Karlovy Vary, následně pobývají v našem regionu a využívají místních služeb," uvedl.

Zdroj ČTK

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka