Výsledky Mikulášské navigační soutěže s Flying Academy

05.12.2012

V sobotu 1.12.2012 se uskutečnila speciální Mikulášská navigační soutěž v okolí Brněnského letiště. Soutěže se zúčastnilo množství posádek nejen z České Republiky, ale i ze zahraničí.V průběhu letu posádky prolétaly přes 18 kontrolních stanovišť a objekty v těchto místech měly porovnat s fotografiemi, které dostali před odletem.

Odměnou pro všechny zúčastněné bylo bohaté občerstvení během celodenního programu v tuřanech v příjemném prostředí nově zrekonstruovaných učeben naší letecké školy kde proběhl i hromadný debriefing.

Během samotného letu si posádky procvičily navigaci, radionavigaci, orientaci v neznámém terénu, součinnost posádky a někteří také postupy po ztrátě orientace.


Trasa (celkem cca 250km):
Tuřany – E - Vyškov - Jedovnice - Křtiny - Adamov - Babí lom - N - Černá hora - Tišnov - Veverská Bitýška - Veverská Bitýška - Rosice - Ivančice - Ořechov - Z - POhořelice - Hustopeče - Kloubouky u Brna - Kyjov - Ždánice - Bučovice - E - Tuřany

Konečné pořadí:

1. místo Holánek (OK-HAD)
2. místo Kříž - Doseděl (OK-PAV)
3. místo Boček - Husták (OK-KUN)

 


Zdroj: Flying Academy

Odeslání článku e-mailem

[x] zavřít

Komentáře k článku

Přidat komentář

    Kontrolní kód : Kontrolní kód

Zeptejte se odborníka

Zkušený personál jedné z největších leteckých škol Flying Academy je připraven Vám pomoci s jakýmikoli otázkami týkajícími se letectví.

Zeptejte se

Kategorie

Bezpečnost

Civilní letectví

English info

Havárie

Historie létání

Letiště

Nejčtenější

Oznámení, kurzy, školení...

Pilotní výcvik

Prodej letadel

Technologie

Video

Vojenské letectví

Zeptejte se odborníka